SERTİFİKALI BASKI STÜDYOSU…

Firmamız Hahnemuhle ve Epson Digigraphie sertifikalı stüdyosudur.

HAHNEMUHLE FINE ART VE PROFESYONEL FOTOĞRAF BASKILARI

Baskı atölyemizde Profesyonel ve Fine art baskılarımızda, Hahnemühle,  kağıtlar kullanmaktayız. Siyah beyaz ve renkli baskılarda kimyasal sisteme (klasik C-Print) oranla daha canlı, detay açısından zengin ve kontrast doygunluğu tam, mükemmel sonuçlar almamızı sağlamaktadır

GERÇEK SİYAH BEYAZ BASKILAR

Yeni nesil Canon ve Epson Pigment baskı makinelerinde kullanılan 3 ve 4 gri ton sayesinde mükemmel siyah beyaz baskılar alınmaktadır, baskılarda kesinlikle başka bir renk tonu oluşmamaktadır. Kimyasal baskı makinelerinde renkli tabana sahip kimyasal kağıtlar kullanıldığından dolayı tam siyah ve beyaz baskılar alma şansınız çok zayıf olmaktadır. Gerçek siyah beyaz fotoğrafı geleneksel yöntemler ile karanlık odada siyah beyaz banyo ve kağıt kullanarak almak artık günümüz hız çağında pek mümkün olmamaktadır. Tüm dünyada geleneksel karanlık oda baskıları hala devam etmekle beraber bunun yerine artık pigment esaslı  fine art baskılar kullanılmaya başlanmıştır. Bu baskılar müze arşiv standartları ve kalitesinde olmaktadır.

FOTOĞRAF, RESİM VE SANATSAL ÇALIŞMALARINIZIN SINIRLI SAYIDA EDİSYON BASKILARI…

Sınırlı sayıdaki edisyonlu baskılarınızı Hahnemühle sertifikası ve hologramı ile güvence altına alıyoruz.

PROFESYONEL MONİTÖR KALİBRASYONU VE RENK YÖNETİM SİSTEMİ

Dijital fotoğraf baskı teknolojisi başladığından bu yana doğru ve istenilen baskı sonuçların alınmasında en önemli konu, ekran renk kalibrasyonunun tam ve doğru bir şekilde yapılmış olmasına bağlıdır.
Buda profesyonel monitör kullanımı gerektirmektedir. Kullanmış olduğumuz Eizo ve Quato monitörlerde düzenli aralıklarla renk kalibrasyonu yapılmakta ve ekrandaki fotoğraf renkleri baskıda en doğru şekilde çıkmaktadır. Ayrıca tüm kullandığımız kağıtlarımız için en hassas ve eşsiz renk profillerini atölyemizde kendimiz yapmaktayız.

SÜREKLİLİK

Bir defa basılan ve kaydedilen fotoğrafınız her defasında aynı kalite ve renk tonunda basıla bilmektedir.
Kimyasal sistem baskılarında banyo sıcaklığına ve kağıt emülsiyonuna bağlı olarak farklı neticeler alınabilmektedir.

PİGMENT PRİNT BASKI ÖMRÜ
Parlak ve yarı mat baskılarımız kesinlikle sudan etkilenmemekte olup yeni geliştirilmiş Epson ultrachrome k3 ve Canon Lucia pigment bazlı mürekkepler basılmaktadırlar. Pigment mürekkep ve kullandığımız kaliteli kağıtlar sayesinde baskı ömrü normal şartlar altında renkli baskılarda 60-80 yıl kadar, Siyah beyaz baskılarda kağıdına göre 100-400 yıl arası olmaktadır.

BASKI BOYUTU
9×13 cm den , 160 cm enine kadar(boy 30 metre) olan tüm baskı işlemlerini yapmaktayız.

BERABER ÇALIŞMA OLANAĞI
Fotoğraflarının kendi istediği renk tonuna ve kontrastına sahip olmasını istemek bir sanatçının en doğal hakkıdır
Buna rağmen birçok fotoğraf laboratuvarında çok az sayıda kişi kişisel ilişkileri ile bunu sağlayabilmektedirler.
Fotoğraflarınızın  renk, ton, kontrast düzenlemeleri kalibrasyonlu Eizo ekranlarımızda Uğur Varlı  ile beraber çalışarak yapabilirsiniz.