UYGULAMA

FOTOBLOK: fotografların sunumu ve sergilenmesi için kullanılan içi köpüğü andıran malzeme ile dolgulu prezantasyon malzemesidir. 3mm – 5mm – 1cm gibi çeşitli kalınlıklarda çeşitleri olmakla birlikte sıklıkla 5mm cinsi tercih edilmektedir. 2 ayrı kalitede fotoblok kullanmaktayız Birçeşidi uzakdoğu malı olup daha zayıf ve ucuz bir malzeme olan Neofoam diğeri konusunda Lider Alman markası KAPA nın KAPAFİX modelidir bu fotobloğun iç yapısında çelik alaşımlı bir tabaka mevcut olduğundan ısı ve hava şartlarına daha dayanıklı olmaktadır.Buda bel verme ömrünü geciktirmektedir.

fotoblok3-2 Fotoblok aslında Fuar organizasyonları ve kısa süreli sunumlar için üretilmiş bir malzeme olmakla beraber şık ve sade yapısı,hafifliği ve taşıma kolaylıklarından dolayı tercih edilir olmuştur. Fotobloklar boyutuna bağlı olarak bir süre sonra bel vermekte ve eğilmektedirler. Bunda ortam ısısı ve nem durumuda etkili olmaktadır. Bunu önlemek amacıyla biz istendiği taktirde fotoblokların arkasına alümimyum profil uygulayarak ile sağlamlaştırma ve uzunca süre bel vermeden kalmasını sağlamaktayız.

FOREKS (DEKOTA): PVC esaslı daha sert bir malzeme olup yapısı itibariyle fotobloka nazaran daha ağır bir malzemedir,buna karşı yere düşmelerde kenarları ezilmeye karşı daha dayanıklıdır.Foreksinde 3 ve 5 ve 10 mm kalınlıklarda olanları mevcuttur.

foreks5

 ALÜMİNYUM KOMPOZİT + PLEKSİ SANDVİÇ (DİASEC ): Policarbon Pleksiglas ile alüminyum kompozit panel arasına fotoğraf uygulaması ile fotoğraf sergilerinizi 2 kat gösterişli ve prestijli hale getirebilirsiniz.bu uygulama özellikle modern mekanlar da kullanılmaktadır.Müze ve Fotoğraf müzayedeleri bu sunum şeklini sıklıkla kullanmaktadırlar.Eserler UV koruması  ve fotoğrafın hava ile teması olmaması nedeni ile  arşivsel amaçlı uzun yıllar canlılığını korumaktadır. 

 pleksisandvic2

LAMİNASYON: Fotoğrafın üzerine kaplanan bir film tabakasıdır.Parlak veya mat seçenekleri vardır.Fotoğrafın dış etkenlere (parmak lekesi,çizilme vs.) karşı ömrünü uzatmakla beraber estetik yapısında bazı olumsuzluklar yapabilmektedir.Mesela parlak kaplama fotoğrafın kontrast oranını artırarak daha canlı ve kontrast bir görünüm sağlarken mat kaplama fotoğraftaki siyahların etkisini azaltmakta ve daha donuk bir görüntü vermektedir.

laminasyon

  ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL (DİBOND): profesyonel Fotoğraf sergilerinde ve müzelik,arşivlik baskılarda son yıllarda Yurtdışında ve ülkemizde oldukça sık şekilde kullanılmaya başlanmıştır. 4mm-5 mm olarak mevcuttur.Kesinlikle eğilme ve bel verme problemi olmamaktadır.

Dibond4

KANVAS BASKI ( TUAL BASKI )

Kanvas baskılarımızda arşivsel uzun ömürlü pigment bazlı mürekkeplar kullanmaktayız, Mat, parlak ve metalik olmak üzere 3 çeşit kanvas mevcuttur.İstenirse ahşap kasnağa gerili olarak teslim ediyoruz.

kanvas2k 

DURATRANS (IŞIKLI FOTOĞRAF)

1 cm kalınlığında led panelli ışıklı kutu ve duratrans (backlit) fotoğraf baskısı. A4-A3-50×70 ve 70×100 ebatları mevcuttur.Ön yüzü şeffaf pleksi kalı ve mıknatıslıdır.İçindeki fotoğraf değiştirilerek uzun yıllar kullanılabilir. Adaptörü ile asmaya hazır haldedir. Led ışık ömrü : yaklaşık 10.000 saat 

duratrans

 Maksimum 150X300 cm fotoblok, Foreks , Alüminyum kompozit panel ve Laminasyon yapabilmekteyiz.