PROFESYONEL

CERTIFIED STUDIO Firmamız Hahnemuhle ve Digigraphie sertifikalı stüdyosudur.

sertifika3

FINE ART FOTOĞRAF BASKILARI

Fine art fotoğraf baskıları, % 100 pamuk tabanlı asit içermeyen arşivsel kağıtlara yapılan yüksek kaliteli fotoğraf baskılarıdır. Baskı ömürleri kullanılan kağıt çeşidine ve siyah beyaz, renkli baskı oluşuna bağlı olarak 100 ile 300 yıl arasında değişmektedir. Müzeler tarafından kabul edilmekte ve önerilmektedirler. Fine Art baskılar için Hahnemuhle Fine Art Kağıtlar kullanılmaktadır.

hahnemuhle fine art paper2

PROFESYONEL FOTOĞRAF BASKILARI

Profesyonel baskılarımızda Epson Pro 9900 ve 7900 11 renkli HDR pigment mürekkepli ve Epson 11880 8 renkli baskı makinesi ayrıca 12 renkli Canon IPF 8400 – IPF 6400 yazıcılar kullanmaktayız. Bunun sonucunda mükemmel renk geçişlerine ve zengin renk tonlarına sahip mükemmel baskılar almaktayız. Bir fotoğraf baskısının kalitesini etkileyecek en önemli etkenlerden biri fotoğrafı basan kişinin fotoğraf hakkındaki bilgisi ve tecrübesidir. Oldukça başarılı bir şekilde çekilmiş olan fotoğrafınız bilgisiz ellerde çok kötü sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle müessesemizde tüm fotoğraf sergi baskıları uzun yıllar bu işe gönül vermiş bizzat fotoğrafın içinde olan ekibimiz kontrolünde en iyi sonuç için gerekli tüm müdahaleler yapılarak profesyonel mat, yarımat veya parlak fotoğraf kağıtlarımızdan dilediğinize basılmaktadır.

imageprograf-pro-1000_working-environment-closed-ambient2

EDİSYON FOTOĞRAF BASKILAR

Sınırlı sayıdaki edisyonlu baskılarınızı Hahnemühle sertifikası ve hologramı ile güvence altına alıyoruz.

hahnemuhle-cert 

KANVAS ( TUAL ) FOTOĞRAF BASKILARI

Hahnemuhle’nin Mat, parlak ve metalic yüzeyli Canvas tuallerine fotoğraflarınız ve görselleriniz benzersiz kalitede basılmaktadır.

DURATRANS ( Led aydınlatmalı Fotoğraflar)

Sanatsal fotoğraflarınızın alışılagelmişin dışında farklı bir şekilde sunulmasını istiyorsanız Duratrans (Arkadan led ışıklandırmalı) baskılar iyi seçim olabilir.son yıllarda özellikle yurt dışında çok sayıda örneğine rastlamaktayız.İsteğe göre çerçeve atölyemizde led ışıklı ve seçtiğiniz çerçeveye monte edilmiş olarak hazırlayıp sunuma hazır bir şekilde size teslim ediyoruz.

ALTERNATİF BASKILAR İÇİN NEGATİF/POZİTİF FİLM ÇIKTILARI

negatif

PROFESYONEL MONİTÖR KALİBRASYONU VE RENK YÖNETİM SİSTEMİ

Dijital fotoğraf baskı teknolojisi başladığından bu yana doğru ve istenilen baskı sonuçların alınmasında en önemli konu, ekran renk kalibrasyonunun tam ve doğru bir şekilde yapılmış olmasına bağlıdır.Buda profesyonel monitör kullanımı gerektirmektedir.kullanmış olduğumuz Eizo ve Quato monitörlerde düzenli aralıklarla renk kalibrasyonu yapılmakta ve ekrandaki fotoğraf renkleri baskıda en doğru şekilde çıkmaktadır. Ayrıca tüm kullandığımız kağıtlarımız için en hassas ve eşsiz renk profillerini atölyemizde kendimiz yapmaktayız.

SÜREKLİLİK

Bir defa basılan ve kaydedilen fotoğrafınız her defasında aynı kalite ve renk tonunda basıla bilmektedir. Kimyasal sistem baskılarında banyo sıcaklığına ve kağıt emülsiyonuna bağlı olarak farklı neticeler alınabilmektedir.

KAĞIT ÇEŞİTLERİ

Baskı atölyemizde Profesyonel ve Fine art baskılarımızda, Hahnemühle, Canon ve Epson kağıtlar kullanmaktayız. Siyah beyaz ve renkli baskılarda kimyasal sisteme (klasik C-Print) oranla daha canlı ,detay açısından zengin ve kontrast doygunluğu tam, mükemmel sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

GERÇEK SİYAH BEYAZ BASKILAR

Yeni nesil Canon ve Epson baskı makinelerinde kullanılan 3 ve 4 gri ton sayesinde mükemmel siyah beyaz baskılar alınmaktadır, baskılarda kesinlikle başka bir renk tonu oluşmamaktadır. Kimyasal baskı makinelerinde renkli tabana sahip kimyasal kağıtlar kullanıldığından dolayı tam siyah ve beyaz baskılar alma şansınız çok zayıf olmaktadır. Gerçek siyah beyaz fotoğrafı geleneksel yöntemler ile karanlık odada siyah beyaz banyo ve kağıt kullanarak almak artık günümüz hız çağında pek mümkün olmamaktadır. Tüm dünyada geleneksel karanlık oda baskıları hala devam etmekle beraber bunun yerine artık pigment esaslı  fine art baskılar kullanılmaya başlanmıştır. Bu baskılar müze arşiv standartları ve kalitesinde olmaktadır.

monitor-kalibrasyon

PİGMENT PRİNT BASKI ÖMRÜ

Parlak ve yarımat baskılarımız kesinlikle sudan etkilenmemekte olup yeni geliştirilmiş Epson ultrachrome k3 ve Canon Lucia pigment bazlı mürekkepler basılmaktadırlar. Pigment mürekkep ve kullandığımız kaliteli kağıtlar sayesinde baskı ömrü normal şartlar altında renkli baskılarda 60-80 yıl kadar, s/b baskılarda 100 yıl üzeri olmaktadır.

BASKI BOYUTU

10X15 cm den , 160 cm enine kadar(boy 30 metre) olan tüm baskı işlemlerini yapmaktayız.

BERABER ÇALIŞMA OLANAĞI

Fotoğraflarının kendi istediği renk tonuna ve kontrastına sahip olmasını istemek bir sanatçının en doğal hakkıdır. Buna rağmen birçok fotoğraf laboratuvarında çok az sayıda kişi kişisel ilişkileri ile bunu sağlayabilmektedirler.Baskı atölyemizde tüm Profesyonel Fotoğraf Baskı işlerinizi baskı sorumlusu arkadaşlarımızla beraber görerek alabilmektesiniz.